Kako preprečiti DDos?

Kaspersky Lab podjetjem pomaga preprečiti vpliv napada s porazdeljeno ohromitvijo storitve (DDoS) na njihovo poslovanje in ugled

2. april 2015

Kaspersky Lab je kot pomoč pri spopadanju z nevarnostmi napadov porazdeljene ohromitve storitve (ang. Distributed-Denial-of-Service, v nadaljevanju DDoS) podjetjem ponudil nov način za zaščito spletnih storitev, varnostno rešitev Kaspersky DDoS Protection. Obsežno strokovno znanje Kaspersky Laba na področju kibernetskih groženj in izkušnje v uspešnem spopadanju z njimi ter prilagodljive inteligentne tehnologije omogočajo, da se lahko varnostna rešitev spopade z napadi DDoS vseh velikosti in zahtevnosti.

Za skoraj četrtino evropskih podjetij (23 odstotkov) so napadi DDoS ena izmed treh najbolj perečih groženj, je pokazala raziskava, ki sta jo izvedla Kaspersky Lab in B2B International. Tovrstni napadi so eden najbolj razširjenih načinov kriminalcev za pridobitev denarja, zato njihovo število in zahtevnost iz leta v leto naraščata ter silita podjetja v razmislek, kako zagotoviti večjo varnost svojih uporabnikov. Ker podjetja zaradi napadov tvegajo izgubo v višini od 10.000 do 50.000 ameriških dolarjev na dan ter tudi izgubo ugleda, raziskava kaže, da je 26 odstotkov evropskih podjetij zagotavljanje stabilne varnostne rešitve uvrstilo med tri prednostne naloge na IT-področju v letu 2015.

Cilj napadov DDoS je preplaviti informacijski sistem spletne strani ali bazo podatkov z ogromnim številom zahtevkov in tako omejiti dostop uporabnikom. Razlogi za organizacijo napadov so različni, vse od huliganstva in terorizma do nelojalne konkurence in celo izsiljevanja.

Nizki stroški napadov (napadalec lahko naroči storitev napada DDoS že za 50 dolarjev na dan), izjemno težko sledenje storilcem ter veliko število s programi “bot” okuženih računalnikov in mobilnih naprav po vsem svetu uvrščajo napade DDoS med najbolj razširjene in nevarne kibernetske grožnje.

»Napadi DDoS niso omejeni, saj so žrtve tako mednarodna podjetja kot lokalne spletne trgovine. Poleg tega so napadi DDoS pogosto del usmerjenega napada na organizacije, saj so spletne storitve preobremenjene in ne morejo zagotoviti preusmeritve uporabnika med dostopanjem napadalcev do občutljivih podatkov. Za zaščito potrošnikov pred tovrstno grožnjo in zagotavljanje čim manjše izgube zaradi servisiranja v času nedejavnosti storitve smo ustvarili varnostno rešitev Kaspersky DDoS Protection,« je povedal Anton Porok, direktor za trge vzhodne Evrope pri Kaspersky Labu.

Pomemben del varnostne rešitve Kaspersky DDoS Protection je po vsej Evropi razširjena infrastruktura centrov za čiščenje spletnega prometa. Storitev Kaspersky Lab DDoS tako napade DDoS prepozna in pomaga preprečevati že v zgodnji fazi. To omogoča tudi prilagoditev nastavitev sistema, da ta uporabnikom zanesljivo zaščito pred finančnim tveganjem in tveganjem okrnitve ugleda zagotavlja v realnem času.

Programska oprema Kaspersky DDoS Protection za spremljanje in čiščenje prometa je bila razvita interno. Zato je mogoče njeno delovanje hitro – celo v času, ko napad še poteka – prilagajati spremembam tehnik, ki jih uporabljajo napadalci. Poleg tega lahko varnostna rešitev Kaspersky DDoS Protection filtrira večino prometa, vključenega v napade, že na strani ponudnika internetnih storitev, če ima ta sklenjen tehnološki partnerski sporazum s Kaspersky Labom. Tako se v Kaspersky Labove čistilne centre preusmeri le majhna količina visoko sofisticiranega prometa nezaželene pošte.

Strokovnjaki, ki spremljajo delovanje varnostne zaščite Kaspersky DDoS Protection, lahko nastavitve in filtre prepoznavanja nevarnosti prilagajajo in spreminjajo glede na pokrajino groženj v določenem trenutku. To dodatno raven zaščite je mogoče hitro prilagajati in vpeljati v uporabo ter tako povečati zaščito, ki jo varnostna rešitev nudi uporabnikom. S prilagajanjem varnostne rešitve specifičnim okoliščinam in tveganosti situacije je uporabnik lahko prepričan, da mu storitev zagotavlja najvišjo kakovost zaščite.

Da bi zagotovil najvišjo možno raven zanesljivosti, Kaspersky Lab za čiščenje prometa in nadziranje v evropskih državah uporablja le opremo in storitve evropskih dobaviteljev. Vsi centri za čiščenje prometa so v Evropi, metapodatki o prometu uporabnikov pa nikoli ne zapustijo ozemlja Evropske unije.

Za več informacij o varnostni rešitvi Kaspersky DDoS Protection obiščite naslednjo povezavo.

O Kaspersky Labu

Kaspersky Lab je največji zasebni prodajalec končnih varnostnih rešitev na svetu. Podjetje se uvršča med najboljše štiri svetovne prodajalce varnostnih rešitev za končne uporabnike*. Skozi svojo več kot 17-letno zgodovino je Kaspersky Lab inovator na področju IT-varnosti ter ustvarja učinkovite digitalne rešitve na področju varnosti za potrošnike, mala in srednja podjetja ter večje organizacije. Kaspersky Lab s holdingom, registriranim v Veliki Britaniji,  trenutno deluje v skoraj 200 državah in ozemljih po celem svetu ter zagotavlja zaščito več kot 400 milijonom uporabnikom. Več o Kaspersky Labu si lahko preberete na www.kaspersky.com.

* Podjetje je bilo uvrščeno na četrto mesto lestvice IDC po prihodkih od prodaje končnih varnostnih rešitev  (IDC rating Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2013). Lestvica je bila objavljena v poročilih IDC o napovedih za varnostne sisteme za končne uporabnike v letih 2014-2018 in deležih prodajalcev v letu 2013 (Worldwide Endpoint Security 2014–2018 Forecast in 2013 Vendor Shares (IDC #250210, August 2014)). V poročilu so prodajalci programske opreme razporejeni glede na zaslužek od prodaje končnih varnostnih rešitev v letu 2013.

Author: samo

Deli z drugimi: