Prvi globalni varnostni pospeševalnik
Prvi globalni varnostni pospeševalnik združuje znanje o kibernetski varnosti in podjetniško naravnanost
12. marec 2015
Kaspersky Lab je predstavil popolnoma nov pristop k prepoznavanju in negovanju novih talentov v varnostni industriji. Pospeševalnik Security Startup Challenge (SSC) je mentorski program, ki je bil v sodelovanju z vodilnimi družbami tveganega kapitala, podjetjem Mangrove Capital Partners in skladom ABRT Venture Fund, razvit v okviru akademije Kaspersky Academy. Preko pospeševalnika SSC bo podjetjem start-up omogočen dostop do vrhunskega poslovnega znanja, znanja o kibernetski varnosti in medpanožnega znanja s celega sveta.
Kibernetske grožnje so postale globalni problem, saj njihovo število narašča in njihova dovršenost izboljšuje. Kaspersky Lab vsak dan zazna 325.000 novih zlonamernih datotek. V lanskem letu so rešitve družbe Kaspersky Lab odkrile in nevtralizirale skupno 6.167.233.068 groženj[1]. Skladno s svojim poslanstvom varovanja pred kibernetskimi grožnjami si družba Kaspersky Lab prizadeva zaznati in nevtralizirati vse oblike zlonamernih programov. Pri tem so osveščanje, spodbujanje dialoga in vodenje izobraževalnih programov bistveni koraki k mednarodnemu sodelovanju v boju proti kibernetski kriminaliteti.
Eugene Kaspersky, predsednik in izvršni direktor družbe Kaspersky Lab, je povedal: »S tem, ko krajina kibernetskih groženj postaja vse bolj nevarna, potrebujemo nove ideje, nove koncepte in nove pristope za zagotavljanje kibernetske varnosti. Posledično se je v panogi znatno povečal obseg financiranja podjetij start-up v zgodnjih fazah razvoja. Mladi podjetniki imajo tako danes odlično priložnost za ustanovitev resnično uspešnega podjetja. Tehnološka podjetja start-up so bila v zadnjih desetletjih donosna ne le za svoje lastnike, pač pa tudi za družbo kot celoto. Še ne tako dolgo nazaj je bil tudi Kaspersky Lab podjetje start-up. Vesel sem, da se v družbi borimo proti nepridipravom, hkrati pa smo tako rekoč iz nič zgradili tudi podjetje.«
V obdobju od marca do avgusta letos bo pod okriljem pospeševalnika Security Startup Challenge 2015 organizirana preliminarna serija dvodnevnih delavnic v Jeruzalemu, Berlinu, San Franciscu, Singapurju in Moskvi. Temu bo sledil trimesečni program, ki bo vključeval timsko delo na daljavo in dve delovni srečanji v Luksemburgu, ter se zaključil z velikim finalnim dogodkom na znamenitem institutu Massachusetts Institute of Technology v Združenih državah Amerike.
Spletna prijava na delavnice in glavni program je za zainteresirane prijavitelje iz vsega sveta možna na spletni strani www.SSC2015.org. Rok za prijavo za sodelovanje v pospeševalniku je 28. april 2015. Poseben odbor bo z izbirnim postopkom izbral posameznike in skupine z najbolj obetavnimi, inovativnimi ali zanimivimi predlogi. Skupno je v pospeševalniku SSC 2015 na voljo 40 mest. Ustanovitelji podjetij start-up na področju kibernetske varnosti in sorodnih področjih, kot so tehnologije na finančnem področju, zdravstveno varstvo, mobilna tehnologija, internet stvari in računalništvo v oblaku, tako v programu gradijo svoje znanje ter se potegujejo za 80.000 ameriških dolarjev iz nagradnega sklada in podporo partnerjev tudi po končanem programu.
Pod vodstvom več kot 30 strokovnjakov bodo udeleženci pridobili poglobljeno znanje o kibernetski varnostni industriji, razširili svoje poslovne sposobnosti in sposobnosti za zagon podjetij ter se tako naučili združiti obe področji, pomembni za izgradnjo uspešnega podjetja. Program ponuja dostop do strokovnjakov s področja kibernetske varnosti, vlagateljev in izkušenih podjetnikov, ki bodo pomagali novim podjetjem ustvariti globalno mrežo strokovnih poznanstev. Kljub temu da je udeležba na delavnicah prostovoljna in ni pogoj za prijavo na glavni program, poglabljanje znanja in osvajanje novih veščin za udeležence pomeni dodatno prednost.
»Veliki tehnološki trendi, kot so mobilna tehnologija, računalništvo v oblaku in internet stvari, potrošnike vedno bolj izpostavljajo nevarnostim kibernetskega kriminala. Morda je še bolj zaskrbljujoče dejstvo, da so kriminalne združbe enako prilagodljive kot vsa druga podjetja, ki delujejo na spletu,« pravi Michael Jackson, partner v družbi Mangrove Capital Partners, in dodaja: »pristop do kibernetske varnosti moramo izpopolnjevati, da bomo zadostili zahtevam vse bolj povezanega sveta. Pospeševalnik SSC, ki je prvi tovrstni program na svetu, bo združil podjetja start-up s področja kibernetske varnosti z vsega sveta in najbolj obetavnim med njimi zagotovil vso pomoč in podporo, ki jo potrebujejo za hiter razvoj.«
»Inovacije na področju kibernetske varnosti prinašajo koristi tako za potrošnike kot za podjetja. Verjamemo, da sodelovanje močnih vodilnih podjetji iz panoge z leti strokovnega znanja in kompetencami nadarjenim podjetnikom lahko pomaga pri doseganju njihovega cilja in razvoju takšne inovacije, ki bo povečala varnost tehnoloških produktov in IT-infrastrukture. Veseli smo, da smo se lahko pridružil iniciativi Kaspersky Laba in sodelujemo pri vzpostavitvi platforme za takšno sodelovanje,« pravi Andrew Gershfeld, glavni naložbenik pri skladu ABRT Venture Fund.
O Kaspersky Labu
Kaspersky Lab je največji zasebni prodajalec končnih varnostnih rešitev na svetu. Podjetje se uvršča med najboljše štiri svetovne prodajalce varnostnih rešitev za končne uporabnike*. Skozi svojo več kot 17-letno zgodovino je Kaspersky Lab inovator na področju IT-varnosti ter ustvarja učinkovite digitalne rešitve na področju varnosti za potrošnike, mala in srednja podjetja ter večje organizacije. Kaspersky Lab s holdingom, registriranim v Veliki Britaniji, trenutno deluje v skoraj 200 državah in ozemljih po celem svetu ter zagotavlja zaščito več kot 400 milijonom uporabnikom. Več o Kaspersky Labu si lahko preberete na www.kaspersky.com.
O Mangrove Capital Partners
Mangrove Capital Partners (www.mangrove.vc) je vodilna družba za financiranje podjetij v zgodnjih fazah razvoja. Ekipa podjetja drzne, prebojne ideje išče po vsem svetu, s posebnim poudarkom na Evropi, Izraelu, Indiji in Rusiji.
Mangrove s ciljem biti prvi institucionalni investitor dela z vodilnimi podjetniškimi talenti v najzgodnejših fazah inovacij. Podjetje je soustvarilo projekte in redno vlagalo sredstva še pred umestitvijo izdelka na trg, pogosto v nedokazanih, nenavadnih ali nepriljubljenih tehnologijah. Ekipa sodelavcev v industrijo in tehnologijo prinaša bogate in raznolike izkušnje. Pristop podjetja, ki je usmerjen na podjetnike, zagotavlja ustanoviteljem podporo, spodbudo in izkušnje, ki jih potrebujejo za gradnjo globalna podjetja.
Z upravljanjem 750 milijonov ameriških dolarjev lahko družba Mangrove svoj portfelj podpre v več krogih financiranja in je tako največji delničar v mnogih svojih najuspešnejših podjetjih. Od ustanovitve leta 2000 je družba investirala v več kot 70 podjetij, vključno s Skype (prodan podjetju eBay), Wix.com (Nasdaq: WIX), Brands4Friends (prodan podjetju eBay), Nimbuzz (delno prodan), Freedompop in KupiVIP. Podjetje Mangrove se redno uvršča med najuspešnejše kapitalske sklade v panogi.
O ABRT Venture Fund
ABRT Venture Fund (www.abrtfund.com) sta ustanovila Ratmir Timashev in Andrei Baronov, ustanovitelja podjetja Aelita Software, ki je znano po prodaji kalifornijski družbi Quest Software za 115 milijonov ameriških dolarjev marca 2004. Sklad ABRT Venture Fund deluje v Združenih državah Amerike, Izraelu, Veliki Britaniji in Vzhodni Evropi ter se osredotoča na večfazne naložbe v programsko infrastrukturo. Portfelj vključuje podjetja, kot so Veeam Software, Acronis, Firemon, StarWind, Five9, KupiVIP, OkToGo in druga. Ekipa strokovnjakov družbe ABRT velja za eno od vodilnih na področju programske infrastrukture.
* Podjetje je bilo uvrščeno na četrto mesto lestvice IDC po prihodkih od prodaje končnih varnostnih rešitev (IDC rating Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2013). Lestvica je bila objavljena v poročilih IDC o napovedih za varnostne sisteme za končne uporabnike v letih 2014-2018 in deležih prodajalcev v letu 2013 (Worldwide Endpoint Security 2014–2018 Forecast in 2013 Vendor Shares (IDC #250210, August 2014)). V poročilu so prodajalci programske opreme razporejeni glede na zaslužek od prodaje končnih varnostnih rešitev v letu 2013.
[1] Publikacija Kaspersky Security Bulletin 2014. Podatki so pridobljeni iz varnostne mreže Kaspersky Security Network in vključujejo obdobje od novembra 2013 do oktobra 2014.